עו"ד דיני משפחה – כל מה שרציתם לדעת על עו"ד דיני משפחה

עו"ד דיני משפחה

עו"ד דיני משפחה עוסק במגוון תחומים בעולם דיני המשפחה. רבים נוטים לחשוב שתחום זה כולל אך ורק את ענייני הגירושין, אולם תחום דיני המשפחה הינו תחום רחב היקף וכולל תחומים רבים אחרים.
עורך דין דיני משפחה עוסק לרוב גם בתחום הגירושין.
יהיו כמובן מי שיבחרו להם תחום עיסוק אחד או יותר בעולם דיני המשפחה ויעסקו בו באופן ייחודי.
תחום דיני המשפחה כולל את ענייני הגירושין והם אותם עניינים הנדונים כאשר זוג מתגרש וכלל סוגיות הגירושין עולות על הפרק – מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת וחלוקת זמני שהייה, רכוש והגירושין עצמם.
המדובר בעולם שלם. הליך גירושין בין בני זוג יכול להתנהל בגישור, במו"מ להסכם או בהליך משפטי בביהמ"ש האזרחי ובבית הדין הרבני.
עורך דין גירושין יכול להתמחות בתחום זה באופן בלעדי או לעסוק בתחום זה וכן בתחומים נוספים בעולם דיני המשפחה.

בתחום דיני המשפחה, קיים עולם של הסכמים.

הסכם נפוץ מאוד הוא הסכם ממון.
הסכם ממון יכול שייחתם ערב הנישואין בין זוגות העומדים למסד את יחסיהם בנישואין.
כמו"כ, זוגות "פרק ב'" אף הם נוהגים לחתום על הסכם ממון להסדרת היחסים הרכושיים ביניהם.
הדבר הופך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, שכן הצדדים למערכת היחסים לרוב מגיעים עם רכוש אותו צברו משך השנים ערב הקשר וברצונם להסדיר לרוב את יחסיהם מהבחינה הרכושית, טרם כניסתם לקשר.
הסכם ממון יכול שייחתם אף משך הנישואין במקרה של משבר וניסיון לשיקום, כאשר מי מהצדדים רוצה להבטיח את זכויותיו באופן ברור ואולי אף בשונה מהקבוע בחוק יחסי ממון (הקובע חלוקה שיוויונית של הרכוש שנצבר משך חיי הנישואין, במסגרת איזון המשאבים, למעט חריגים).
חתימה על הסכם ממון תתכן אף משך תקופת הנישואין במצב בו מי מהצדדים קיבל ירושה או מתנה וברצונו להסדיר העניין הרכושי בעקבות אותו אירוע.
חוק יחסי ממון קובע כי מתנות וירושות שנתקבלו בידי מי מהצדדים משך תקופת הנישואין הינן של הצד שקיבלן בלבד ואלו לא יבואו במסגרת מסת הנכסים שלגביה יבוצע האיזון עם תום הקשר.
על אף זאת, מבקשים לא פעם זוגות להסדיר במסגרת הסכם ממון עניינים אלו, על מנת למנוע מחלוקות עתידיות ומצב של חוסר וודאות.
לא פעם פונה מי שקיבל מתנה או ירושה, במהלך חיי הנישואין, לעו"ד דיני משפחה על מנת לקבל ייעוץ מסודר כדי למנוע מחלוקות עתידיות בדבר הרכוש במקרה של פרידה.

 

במידה והנכם מעוניינים לערוך הסכם ממון, עליכם לוודא שעורך הדין דיני משפחה אליו פניתם הוא בעל ניסיון מוכח לעריכת הסכמים מסוג זה. הסוגיות העולות בהקשר זה הן מגוונות ובעלות רגישות מיוחדת ונדרש ידע קודם בעריכת הסכמים אלו וכן בניהול מו"מ עם הצד שכנגד להגעה להסכם.

עו"ד דיני משפחה מיישב סכסוכים

מהם התחומים של עו"ד דיני משפחה

עו"ד דיני משפחה העוסק בגירושין יערוך כדבר שבשגרה הסכמי גירושין.
הסכם גירושין הוא הסכם הצופה פני עתיד ובמסגרתו יבואו לידי ביטוי מיטב הסכמות הצדדים בענייני מזונות, משמורת וחלוקת זמני השהייה ורכוש. המדובר בהסכם, שנראה לא פעם לצדדים כפשוט ולעיתים אנשים מקלים ראש בעת עריכתו.
חשוב לזכור, כי הסכם הגירושין יכול וישרת את הצדדים לו משך שנים רבות, במיוחד כאשר ילדי הצדדים צעירים בשעת הפרידה. חשוב מאוד לנסות ולצפות במסגרתו כמה שיותר תרחישים ולא לחתום על הסכם בו מחוייבויות שיהפכו כהרף עין לבעייתיות ו/או בלתי אפשריות במבחן היומיום.
עריכת הסכם גירושין דורשת מיומנות רבה וניסיון רב שנים. זכרו זאת בעת שאתם עומדים לחתום על הסכם כזה.

הסכמי הורות משותפת נכללים אף הם בעולם דיני המשפחה ואף הסכמים בין בני אותו המין המבקשים להסדיר ביניהם את הפן הכספי/רכושי או ענייני הורות משותפת.
גם בתחום זה חשוב מאוד הניסיון הקודם וההתמחות בתחום.
בטרם כניסה להליך מסוג זה, כדאי להיפגש ולהתרשם מהניסיון של עורך הדין עימו תצאו לדרך ואין כמו לקבל המלצה ממי שעבר תהליך דומה.

מי עוד יפנה לעורך דין דיני משפחה?

ידועים בציבור.
ידועים בציבור הם שניים החיים תחת קורת גג אחת ומנהלים משק בית משותף.
כדאי להיכנס לקשר מסוג זה כאשר לצדדים הסכם ממון, המסדיר את התנהלותם משך תקופת החיים המשותפת וכן את העקרונות שיחולו במקרה של פרידה. זהו תחום התמחות ספציפי וחשוב לדעת שלא כל העוסקים בתחום דיני המשפחה הינם בעלי ניסיון בתחום זה.

להבדיל מן האישה הנשואה, הידועה בציבור יכולה למצוא עצמה לא פעם מול שוקת שבורה, לאחר שבן זוגה עזב לפתע ביום בהיר והיא נותרת חסרת כל, לאחר שהיתה תלוייה בו כלכלית משך כל תקופת הקשר.
בתי המשפט, בפסיקתם לאורך השנים, גילו נכונות לסייע בידי אותה אישה שננטשה באחת, כך שנפסקו לה "מזונות משקמים" עד להגעתה לחוף מבטחים.
כמובן שהאמור לעיל חל אף על הידוע בציבור, שיתכן ונתמך כלכלית משך שנים ע"י זוגתו ויוכל לקבל סכום כלשהו לאחר הפרידה לתקופה מוגבלת.
הכל בהתאם לנסיבות העניין.

לעיתים יש לידועים בציבור גם זכויות בפן הרכושי. חוק יחסי ממון, החל על זוגות נשואים אינו חל על הידועים בציבור.
חזקת השיתוף היא אשר חלה על ידועים בציבור וזו דורשת הוכחת "כוונת שיתוף ספציפית" ברכוש.
ביהמ"ש לא ימהרו להקנות זכויות ברכוש של ידועים בציבור וכמובן שכל מקרה ידון לגופו.
באם חתמו הצדדים על הסכם ממון, תהא לרוב וודאות גדולה יותר.
במקרה שלא נחתם הסכם, יצטרך הצד המבקש זכויות בנכסי בן זוגו להוכיח טענותיו בראיות מבוססות.

תחום נוסף, כאמור, בו יכול לעסוק עורך דין דיני משפחה הוא תחום דיני הירושה.

עו"ד דיני משפחה, העוסק בתחום זה באופן ייחודי, יוכל לערוך צוואות מסוגים שונים לבודדים ולזוגות.
כמו"כ, יוכל גם לנהל תביעות בתחום זה בביהמ"ש או בביהד"ר. מדובר בתחום התמחות ספציפי בעולם דיני המשפחה.

תחום האפוטרופסות מצוי אף הוא בעולם דיני המשפחה.
בתחום זה יכול שתוגש בקשה למינוי אפוטרופוס לביהמ"ש ויתנהל תיק בו מעורבים בני משפחה או קרובים, המנהלים זאת בהסכמה, שאז ניהול התיק פשוט יותר וקצר לרוב. מנגד, יכול ויתנהל תיק אפוטרופסות בו קיימת מחלוקת בין אחים (או בני משפחה אחרים) לגבי זהות האפוטרופוס שיתמנה למי מהוריהם ויתכן שתנוהל מערכה מאתגרת בביהמ"ש.
זהו תחום התמחות ספציפי ועורכי דין משפחה רבים לא עוסקים בו כלל. לאחרונה התווסף לעולם זה תחום נוסף בו נדרשת הכשרה ייחודית של האפוטרופוס הכללי והיא לעריכת ייפוי כוח מתמשך.
משרדנו מוסמך לעריכת יפוי כח מתמשך, שהינו מסמך חשוב לתכנון עתיד בטוח למי שמבקש להיערך מראש לזמן בו יידרשו לעזרה בטיפול וקבלת החלטות בעניינים של גוף ורכוש.

תיקי חטיפה והגירה הם גם חלק מעולם דיני המשפחה.

תיקי חטיפה הם תיקים הדורשים התמחות ספציפית ובודדים משרדי עורכי הדין העוסקים בתחום זה.
מדובר בתיקים מאוד מהירים ודינמיים ולעיתים בפרק זמן קצר מאוד תתכן התדיינות במספר ערכאות שיפוט שונות.
בתחום זה נדרש מעורך דין דיני המשפחה ניסיון בניהול תיקים מסוג זה.
סדרי הדין שונים ומהירים מאוד ונדרשת היכולת להשקיע בזמן מאוד קצר מאמצים ניכרים של עבודה מאומצת.
תיקי הגירה הינם גם תיקים בהם נדרשת התמחות ספציפית וידע קודם בשילוב ניסיון עם ניהול מערכות משפטיות מסוג זה.
תיקי חטיפה ותיקי הגירה הם תיקים בהם עולות אמוציות רבות של הצדדים המעורבים וגם בהקשר זה נדרשת רגישות מיוחדת מעורך הדין דיני משפחה המטפל בתיק.

אם כן, תחום דיני המשפחה הוא תחום רחב היקף.
בתחום זה עולמות רבים ומגוונים. ככל ונדרשתם לסיוע באחד מהם, הקפידו לבחור את עורך הדין בעל הניסיון הרב, בעל הרגישות הנדרשת לטיפול בתחומים אלו ושאיתו חשתם את החיבור הנכון והכימיה הדרושים ליציאה לדרך המשותפת.
בהצלחה.

לקוחות ממליצים

השארת תגובה